MY SME ROCKY MOUNTAIN TESTOVACIE CENTRUM eBIKEpoint ROCKY MOUNTAIN POWERPLAY ​

V našej predajni eBIKEpoint sme pre Vás pripravili skutočný zážitok. Prídťe si otestovať najlepšie eBIKY od legendárnej kanadskej značky ROCKY MOUNTAIN

Šliapnite do toho

Keď stúpite do pedálov, pohon Dyname 3.0 dáva okamžitú odozvu. Konkurenčné pohony často trpia aj keď malým, ale stále citeľným oneskorením. Niektoré tiež aplikujú silu príliš intenzívne a rýchlo. To vedie ku neprirodzenému pocitu z jazdy. S pohonom Powerplay je aj rozbiehanie sa do strmého kopca brnkačka. Elektro-mechanický senzor krútiaceho momentu Dyname meria 1000x za sekundu pnutie reťaze pomocou magnetického poľa a poskytuje okamžitú odozvu riadiacej jednotke pohonu. Táto extrémna senzitivita pomáha udržiavať trakciu na klzkých trailoch, umožňuje jemnú moduláciu krútiaceho momentu v komplexnom teréne a výsledkom je prirodzený pocit z jazdy s podporou. Výsledkom je menšie oneskorenie a okamžitá sila. Keď sa pohne reťaž, motor okamžite a presne reaguje.

#

DynameTM 3.0 pohon

Navrhnutý v Kanade v kolaborácii s Propulsion Powercycle, pohon Dyname je elegantný, ľahký a silný elektrický pohon, ktorý posúva hranice horskej elektrocyklistiky. Kompaktnosť a spôsob uchytenia motora nám umožňuje navrhnúť ebiky na mieru ušité pre naše odpruženie a s veľkým dôrazom na jazdné vlastnosti - s dokonalou geometriou a ideálnym umiestnením čapov. Systém poskytuje krútiaci moment, ktorý patrí ku špičke medzi konkurenciou, okmažitú silnú odozvu a super rýchle nabíjanie.

Čím sa Powerplay odlišuje?

Náš pohon má okamžitú odozvu. Šliapnete do pedálov a motor ide! Všetko je intuitívne, so vznešeným profilom, viac sily a mrte krútiaceho momentu!

Sila do rámu

Stredové zloženie je časťou bicykla, sila z pedálov sa prenáša do predného trojuholníka, nie do pohonu. Žiadne vŕzganie, menšie opotrebovanie a stredové zloženie sa dá servisovať aj vo vašom lokálnom bike shope.

Aplikácia do telefónu

Osloboďte sa spod tyranie továrenských nastavení a nakalibrujte si vlastné nastavenia pre jednotlivé stupne podpory.

iWoc ovládač

Minimalistický, kompaktný, intuitívny. Všetky informácie, ktoré sú potrebné pre jazdu, nič navyše. A samozrejme, s Bluetooth a ANT rozhraním.

A kde je batéria?

Plne integrovaná do spodnej trúbky pre ľahšiu váhu, zýšenú pevnosť a krásny vzhľad.

Zájdite ešte ďalej s Overtimepack

S prídavnou batériou Powerplay Overtimepack napumpujete do Vášho ebiku ďalších 330Wh energie. Spolu s integrovanou 672Wh batériou sa tak dostanete na masívnych 1000Wh! Pri jazde si pohon berie energiu najprv z pripojenej prídavnej batérie a až keď sa táto vybije, prichádza na rad integrovaná batéria ebiku. Stav nabitia externej batérie je pritom zobrazovaný priamo cez ovládač iWoc, ale tiež priamo na batérii LED diódami pod nípismi “RIDE MORE FASTER FURTHER”.


Upevnenie externej batérie je navrhnuté tak, aby zvládla aj tvrdú jazdu v náročnom a mokrom teréne. Váha(s montážnymi šróbami): 1975g + 64g


Máte vybitú integrovanú batériu? Nevadí - Overtimpack viete použiť ako powerbanku a dobiť si ju! Úplne integrovanú 672Wh batériu pritom nabije na cca 50% za približne 2 hodiny. Takisto aj nabíjací čas Overtimepack batéire je niečo málo cez 2 hodiny.

Pri vývoji vôbec prvého eMTB v Rocky Mountain sme odmietli stať sa rukojemníkmi dizajnu existujúcich pohonov. Pohon bol vyrobený tak, aby sa prispôsobil bicyklu , nie naopak. Po dobu desiatich rokov naši inžinieri snívali, tvorili, testovali a precízne vylepšovali Dyname, až kým to nedosiahli správne. Jednotka Dyname je kompaktná, výkonná a plynulá. Umožňuje čistú, neskrotnú voľnosť v dizajne, o čom svedčí bezproblémová integrácia nastavovacieho systému RIDE-9.

Rámy Powerplay nie sú viazané na bežne dostupné pohony. Dali sme čapy, kam chceme. Maximalizujeme našu slobodu v dizajne odpruženia. Nie sme obmedzovaný “bezletovými zónami” v dôsledku integrácie pohonov tretích strán. Inžiniersky tím spoločnosti Rocky Mountain má voľnú parketu, ktorá zaručuje, že si dokážeme predstaviť, vytvoriť a - čo je najdôležitejšie - jazdiť na bicykli, aký chceme.

Umožňuje jazdcom rýchlo vyladiť geometriu a odpruženie s pomocou imbusových kľúčov. Celkovo je dostupných až 9 rôznych nastavení. Súhra medzi geometriou a odpružením je komplexné umenie s veľa variáciami pre štýl jazdy, terén a schopnosti jazdca. Síce odporúčame profesionálne servisy, ale tiež podporujeme šikovných domácich kutilov, aby sa plne spoznali so svojim bicyklom a jeho funkciami. Dôležité je pristupovať ku zmenám geometrie metodicky a postupne, zohľadniť vplyv na jazdné vlastnosti a odpruženie, nič netreba uponáhlať.

Naše systémy odpruženia tunujeme a optimalizujeme pre hladkú jazdu a výkon špecificky potrebný pre každý typ biku.

Náš dizajnerský tím ladí každý bicykel podľa jeho veľkosti a nastavenia testuje v reálnom teréne. Vďaka tomu je každá veľkosť bicykla vytunovaná k najlepším jazdným vlastnostiam pre jazdca každej výšky.

Základom každého bicykla je jeho rám - dokonalý rám musí byť ľahký a odolný, ale aj pevný v niektorých partiách, a poddajný v iných. Každý výrobca využíva iné technológie aby dosiahli presne tento výsledok. V Rocky Mountain sme vsadili na využívanie rôznych tvarov rámových rúr a vynikajúcich materiálov. Či karbón alebo hliník, vždy kladieme najvyšší dôraz na používanie len tých najlepších materiálov, a to rovnako pri top modeloch ako pri modeloch z ekonomickej triedy.

Sú ľahké a tuhé. Náš patentovaný systém optimalizuje styčné plochy tesnení za účelom zníženia trenia a zasekávanie. Šikmý povrch tesnení zvyšuje relatívnu styčnú plochu, vďaka čomu som optimálne pre kompaktné umiestnenia v čapoch reťazovej vzpery.

Hliníkové trubky sú vyrobené z prímiových materiálov, aby splnili naše striktné požiadavky. Každá trubka je navrhnutá a vyrobená presne pre svoj účel na ráme, s optimalizovanou silou, váhou a kvalitou ovládania.

Využitím jedného z najsofistikovanejších procesov spracovania karbónu dokážeme ponúknuť nadšandardne vysokú kvalitu jazdných vlastností, pevnosti a pomeru tuhosti v pomere s váhou. Výrobný proces eliminuje prebytok živice a vlákien využívaním vnútorných foriem namiesto tradičných vzduchových mechúrov. V rôznych miestach rámu sa aplikuje rôzny typ karbónu s cieľom dosiahnúť maximálnu tuhosť a oddolnosť voči nárazom, s dôrazom na minimalizovanie váhy.

OTVÁRACIE HODINY

MÔŽETE NÁS NAVŠTÍVIŤ V ČASE

pondelok - piatok: 9:00 - 17:00
sobota: 9:00 - 12:00, prípadne individuálna dohoda
nedeľa: ZATVORENÉ, prípadne individuálna dohoda

KONTAKTNÉ ÚDAJE

Telefón

+421 918 215522

Adresa

Hollého 5350 / 13
034 01 Ružomberok

Email

info@rockymountain.sk